Kiedy po zimie nadchodzą wreszcie cieplejsze dni, większość ogrodników z wielkim zapałem rozpoczyna prace w ogrodach. Z utęsknieniem wypatrują pierwszych oznak wiosny. Warto więc w ogrodzie posadzić poza roślinami cebulowymi, byliny kwitnące wczesną wiosną. Oto kilka naszych propozycji:

Skalnica Alpino Early™ 'Magic Salmon’ – niezwykle ozdobna bylina o soczyście zielonych liściach, dorastająca do 20 cm wysokości i 40 cm szerokości. Kwitnie od kwietnia do czerwca dużymi, różowymi kwiatami.

Żagwin Axcent™ 'Burgundy’ – wspaniała, zimozielona bylina tworząca zwarte kępy szaro-zielonych liści. Kwitnie obficie od marca do maja delikatnymi, burgundowymi kwiatami z żółtym środkiem.

Sasanka – niska roślina wieloletnia posiadająca ozdobne, dzwonkowate kwiaty w kolorze zależnym od odmiany, np. fioletowym, różowym, białym.

Pierwiosnek ząbkowany 'Rubin Selection’ – to niska bylina, która kwitnie jako jedna z pierwszych odmian, oznajmiając nam nadejście wiosny. Kwiaty karminowo-czerwone, przypominające pompony.

Bergenia 'Pink Dragonfly’ – zimozielona bylina o kępiastym pokroju i ciemnozielonych, błyszczących liściach. Jesienią i zimą liście zmieniają barwę na purpurową. W okresie od marca do maja pojawiają się cudowne, intensywnie różowe kwiaty, przypominające dzwoneczki.

Byliny to jednak nie tylko ogromna atrakcyjność i szybki efekt dekoracyjny, są one też świetną stołówką dla zapylaczy, a te wczesnowiosenne są szczególnie cenne, bo kwitną w okresie, kiedy kwitnie niewiele roślin. Sadząc je w ogrodach dbamy więc dodatkowo o środowisko.