Nietuzinkowa odmiana cyprysika nutkajskiego wyselekcjonowana przez polskiego ogrodnika Michała Kałuzińskiego w roku 1997 z Xanthocyparis nootkatensis 'Pendula’. Uzyskała wyłączne prawo do ochrony we wszystkich państwach Unii Europejskiej, które wygasło w 2020 r. Wyróżniona została w roku 2008 brązowym medalem na Międzynarodowych Targach Szkółkarskich „Plantarium” w Boskoop w Holandii.

Jest to jedno z najpiękniejszych drzew iglastych ze względu na mocno przewieszające się gałęzie oraz smukły, płaczący, malowniczy pokrój. Odmiana jest bardzo atrakcyjna z powodu równomiernie rozłożonych kremowo-białych łusek wyglądających bardzo dekoracyjnie na zielonym tle. Pędy boczne łukowato odstają od pnia, a z nich swobodnie zwieszają się kurtyny płaskich rozgałęzień, romantycznie kołyszące się na wietrze. Jest to roślina dosyć szybko rosnąca. Choć jako małe drzewko w doniczce nie prezentuje się imponująco, z wiekiem nabiera elegancji i szlachetnego wyglądu.

Po 10 latach osiąga 2,5 m wysokości, docelowo dorasta jednak nawet do 15 m. Roślina jest mało wymagająca, czasem po wiosennych przymrozkach żółte przebarwienia przemarzają, jednak szybko regenerują się w trakcie sezonu. Poza wiosennymi przymrozkami, jest odporna na polskie warunki atmosferyczne i dobrze zimuje w gruncie. Preferuje podłoża kwaśne i lekko kwaśne, a stanowiska słoneczne. Nawozić ją można jeden raz w sezonie, nawozem długo działającym np.: Plantacote, Osmocote, lub 2-3 razy w sezonie nawozami wieloskładnikowymi dedykowanymi do cyprysików lub uniwersalnymi. Polecana jest do nasadzeń pojedynczych w większych ogrodach przydomowych i parkach. Najładniej prezentuje się jako soliter na dużym, wypielęgnowanym  trawniku.